Meteonedēļa Rīgā (4.12-10.12.2017)

Gaidāmajā naktī no ziemeļrietumiem šķērsos neliela atmosfēras fronte, kura atnesīs nokrišņus sniega veidā, gaisa temperatūra naktī būs zem 0 grādiem, līdz ar to izveidosies neliela sniega kārta. Pirmdienas diena paies bez būtiskiem nokrišņiem, tikai vakarā pastiprināsies nokrišņi, jo no jūras šķērsos mākoņi, kuri atnesīs sniegu, nokrišņi būs mainīgā intensitātē, gaisa temperatūra dienas laikā būs ap +1 +2 grādiem, vakarā tā pazemināsies līdz 0 grādiem. Naktī uz otrdienu turpināsies jūras efekta nokrišņi un gaidāms sniegs, nokrišņu intensitāte brīžam būs stipra, gaisa temperatūra nakts laikā būs ap 0 vai zem tās. Otrdiena paies bez būtiskiem nokrišņiem, gaisa temperatūra dienas laikā būs ap +1 +2 grādiem. Trešdien no dienvidrietumiem uz kādu laiku ieplūdīs siltās gaisa masas un gaisa temperatūra pakāpsies līdz +5 grādiem, bet vakarā tā no jauna pazemināsies. Trešdien nokrišņi ir gaidāmi, būs gan lietus, gan sniegs. Ceturtdien par ziemu varēs aizmirst jo kļūs diezgan silti, gaisa temperatūra dienas laikā var pat pārsniegt +5 grādus, nokrišņi arī ir gaidāmi, pārsvarā lietus veidā. Piektdien visticamāk arī turpināsies silts laiks un gaidāms lietus. Vienīgi no sestdienas laiks kļūs aukstāks un gaisa temperatūra dienas laikā pietuvosies 0 grādiem, nakts laikā iespējams arī sals. Nokrišņu pēc šī brīža prognozēm brīvdienās būs maz, vienīgi svētdien no dienvidiem var sasniegt diezgan spēcīga atmosfēras fronte, kuras laikā sniega segas biezuma augstums var sasniegt pat 30cm, bet tās ir pagaidām uz jautājuma zīmes.

6.12.2017. Turpmākajā naktī gaidāms sals, bet jau uz rīta pusi no rietumiem sasniegs atmosfēras fronte, kuras laikā vispirms snigs, bet vēlāk sniegu nomainīs lietus. No rīta gaisa temperatūra paaugstināsies no 0 līdz +2 grādiem, bet dienā tā sasniegs +4 +5 grādus. Piektdien, it īpaši naktī un no rīta gaidāmi nokrišņi, pārsvarā lietus, gaisa temperatūra piektdienas laikā būs ap +3 grādiem. Sestdien un svētdien kļūs vēsāks, gaisa temperatūra dienas laikā būs nedaudz virs 0 grādiem, bet naktīs piesals, būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Nākamnedēļ kopumā gaisa temperatūras ne ar ko neatšķirsies ar šo nedēļu, vienīgi dažās dienās būs vērojams sals ar sniegu. Stabilu salu ar noturīgu sniega segu Rīgā prognozēs vēl netiek manītas, kamēr valsts austrumos, piemēram, Alūksnē šobrīd lielākoties valda sals un zemi klāj līdz 18cm bieza sniega sega.

9.12.2017. Tuvākajās pāris dienās laiks kļūs vēsāks, nokrišņu praktiski nebūs. Nākamnedēļ laiks kļūs vēsāks un dienas laikā gaisa temperatūra pamazām tuvosies zem 0 grādiem, nākamnedēļ veidosies arī sniega kārta vai sega. Vienīga siltākā diena būs otrdiena, kad gaidāms pārsvarā lietus un gaisa temperatūra sasniegs +3 +5 grādus.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s