Meteonedēļa Rīgā (18.12-24.12.2017)

Pirmdiena gaidāma bez būtiskiem nokrišņiem, gaisa temperatūra dienas laikā būs ap 0, bet naktī un no rīta būs sals. Otrdien būtisku nokrišņu arī nebūs, vienīgi no rīta iespējams pavisam neliels sniegs, gaisa temperatūra tāpat kā pirmdien būs ap 0 un naktī gaidāms sals. Trešdien nokrišņu nebūs un jau arī dienas laikā būs sals. Ceturtdienas vakarā no ziemeļiem iespējams sasniegs nokrišņu zona un pārsvarā snigs, gaisa temperatūra dienas laikā būs mīnusos, bet pastāv iespējamība, ka nokrišņu zona paies garām un vairāk sasniegs Kurzemi. Piektdien iespējami tikai nelieli nokrišņi, pārsvarā sniega veidā, gaisa temperatūra gan dienas, gan nakts laikā būs zem nulles. Sestdien arī iespējami tikai īslaicīgi un nelieli nokrišņi, gaisa temperatūra gan dienas, gan nakts laikā būs zem nulles. Svētdien laika apstākļi stipri mainīsies un paliks siltāks, sniegu nomainīs lietus, gaidāms atkusnis, jo virs Skandināvijas pastiprināsies ciklonu aktivitāte un pūtīs brāzmainie rietumu puses vēji. Pastāv iespējamība, ka arī šogad Ziemassvētki paies pelēki, bez sniega.

20.12.2017. Tuvākajās dienās sagaidāmas lielas ciklonu aktivitātes, būs daudz nokrišņu, gan lietus, gan sniega veidā. Gaidāmajā nakts otrajā pusē no ziemeļrietumiem sasniegs nokrišņu zona un gaidāms sniegs. Snigšana turpināsies visu ceturtdienas rītu, bet pēcpusdien būtiski nokrišņi vairs nav gaidāmi, tostarp pēcpusdien kļūs siltāks un gaisa temperatūra līdz ceturtdienas vakaram pakāpsies līdz +3 grādiem. Piektdien pārsvarā būs īslaicīgi nokrišņi, gan lietus, gan sniega veidā, gaisa temperatūra dienas laikā būs ap +2 +3 grādiem, bet vakarā tā pazemināsies. Sestdien no rietumiem sasniegs nokrišņu zona un gaidāms sniegs aiz kura ieplūdīs siltāks gaiss un svētdien gaisa temperatūra pakāpsies virs +5 grādiem, līdz ar to Ziemassvētki šogad būs pelēki un dubļaini. Par nākamo nedēļu šobrīd ir neskaidrības, bet visticamāk, ka saglabāsies siltāks laiks nekā ierasts. Nokrišņu būs daudz un tie būs gan lietus, gan sniega veidā. Pastāv arī iespējamība, ka uz Jauno gadu atkal atgriezīsies aukstāks laiks un zemi pārklās sniegs.

22.12.2017. Ceturtdienas naktī tā arī sniega nebija, jo sniega vietā lija lietus, bet tomēr no rīta bija snidzis un izveidojās neliela sniega kārtiņa. Turpmākajās dienās par ziemu un sniegu varēs aizmirst, jo dominēs salīdzinoši silts laiks un Ziemassvētki arī šogad paies pelēki, bez sniega un ar lietu, vienīgi nakts laikā atsevišķās dienās var kļūt vēsāks un iespējami nokrišņi sniega veidā. Nākamnedēļ pamazām kļūs vēsāks un gaisa temperatūra dienas laikā lielākoties būs 0 +3 grādu robežās, nakts laikā būs vēsāks, iespējams arī sals, nokrišņi gaidāmi gan lietus, gan sniega veidā. Jaunajā gadā šobrīd pastāv divi scenāriji vai nu būs auksti, vai tomēr laiks būs siltāks kā šobrīd, bet par šo konkrēti tikai vēlāk.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s