Meteonedēļa Rīgā (25.12-31.12.2017)

Nedēļa iesāksies ar neierasti siltu laiku, gaidāms lietus un gaisa temperatūra saglabāsies virs +3 +4 grādiem, līdz ar to Ziemassvētki jau kārtējo reizi paies bez sniega un sala. Līdzīgi laika apstākļi diemžēl turpināsies visu nedēļu, vienīgi atsevišķajās naktīs iespējams sals un nokrišņi var izkrist pat sniega veidā. Šobrīd prognozes liecina, ka arī jauno 2018.gadu sagaidīsim siltu un bez sniega, līdzīgi kā tas bija pirms gada, kad gaisa temperatūra paaugstinājās pat līdz +7 grādiem. Diemžēl, bet arī nākamajā mēneša sākumā saglabāsies visai silts laiks un atsevišķajās dienās gaisa temperatūra sasniegs +7 grādus, līdz ar to ziema nesāksies uzreiz pēc jaunā gada svinībām kā tas bija pirms gada un iesākoties 2016.gadam, kad ieplūda aukstās gaisa masas un zemi sedza līdz 15-25cm bieza sniega sega.

27.12.2017. Līdz Jaunajam gadam laiks kļūs par pāris grādiem vēsāks, salīdzinot ar iepriekšējām dienām, gaisa temperatūra lielākoties būs virs 0 +2 grādiem. Nokrišņu arī būs mazāk, gaidāms lietus pārsvarā, iespējams arī sniegs. Šī brīža prognozes liecina, ka Jauno gadu sagaidīsim siltu un ar nelielu lietu. Būtiskas izmaiņas laika apstākļos varētu notikt nākamās nedēļas vidū vai tā otrajā pusē, kļūs ievērojami vēsāks un lietu nomainīs sniegs, iespējams arī izveidosies vismaz kaut neliela sniega kārtiņa. Arī tuvākajā nedēļas laikā klimatiskā norma saglabāsies pozitīva, kura vērojama jau kopš Novembra sākuma.

29.12.2017. Tuvākajās dienās gaisa temperatūra nedaudz pazemināsies un dienas laikā būs nedaudz virs 0 +2 grādiem, naktīs var būt sals. Vecgada dienā no rīta iespējams sniegs, bet vakarā no rietumiem sasniegs jauna nokrišņu zona ar jaunām siltām gaisa masām un Jaungada naktī gaisa temperatūra pakāpsies līdz +4 +5 grādiem, bet dienas laikā tā sasniegs pat +6 grādus. Nelielas izmaiņas laika apstākļos gaidāmas nākamnedēļ, kļūs nedaudz vēsāks, naktīs palielināsies sala varbūtība, bet gaisa temperatūra vidēji joprojām saglabāsies virs klimatiskās normas, kā arī gaidāmi nokrišņi gan lietus, gan sniega veidā. Pastāv iespējamība, ka ziemai raksturīgi laika apstākļi iestāsies nākamās nedēļas beigās.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s