Meteonedēļa Rīgā (1.1-7.1.2018)

Jaungada naktī laiks kļūs pamazām siltāks, jo no rietumiem šķērsos atmosfēras fronte, kura vispirms nesīs nokrišņus sniega veidā, bet vēlāk uz rīta pusi sniegu nomainīs lietus un no rīta kā arī pa dienu gaisa temperatūra būs pakāpusies līdz +4 +6 grādiem. Turpmākajā nedēļas laikā kļūs pamazām vēsāks, naktīs iespējams piesals, būs arī nokrišņi, pārsvarā lietus un sniega veidā. Pašlaik prognozes liecina, ka auksts laiks varētu iestāties nākamajās brīvdienās, nokrišņu būs mazāk.

3.1.2018. Tuvākajās dienās vēl saglabāsies silts laiks, gaidāms lietus, iespējams arī sniegs, gaisa temperatūra saglabāsies virs 0 +2 grādiem. Sestdien dienas otrajā pusē vai vakarā no ziemeļrietumiem sāks šķērsot aukstā atmosfēras fronte, aiz kura ieplūdīs auksts gaiss. Aukstā fronte atnesīs nokrišņus, līdz ar to gaidāms sniegs. Īslaicīgi nokrišņi vēl ir iespējami arī svētdien, pārsvarā snigs, jo gaisa temperatūra dienas laikā būs ap 0 vai zem tās, bet naktī gaidāms jau sals. Nākamnedēļ gaidāma anticiklona ietekme, gaidāms sauss laiks un nokrišņu praktiski nebūs, gan dienas, gan nakts laikā būs sals, nakts laikā gaisa temperatūra pazemināsies līdz -10 -15 grādiem.

5.1.2018. Vēl rīt saglabāsies silts laiks, bet jau vakarā pamazām, no ziemeļrietumiem sāks ieplūst aukstāks gaiss un nokrišņi būs sagaidāmi sniega veidā. Īslaicīgi nokrišņi vēl tiek prognozēti līdz otrdienai un tie būs pārsvarā no jūras nākoši nokrišņi, kuri ik pa laikam atnesīs stiprāku snigšanu, pateicoties aukstajām gaisa masām, kuras plūdīs pa relatīvi silto jūru. Pēc otrdienas nostiprināsies anticiklona ietekme un tiks sagaidīts saulains un auksts laiks, gan dienas, gan nakts laikā būs sals. Sausā laika periods savu ietekmi zaudēs nākamajās brīvdienās, kad no rietumiem sasniegs dažas nokrišņu zonas, kuras atnesīs pārsvarā sniegu, jo laiks saglabāsies auksts, bet vēlāk visticamāk, ka no jauna pastiprināsies anticiklons.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s